Rękawy odporne na przecięcia które kupić byśmy byli spośród nich usatysfakcjonowani oraz nas chroniły.

Rękawice robocze są głównym elementem ochronnym przy wielu innych pracach, szczególnie tych, które niosą ze sobą ryzyko zniszczeń mechanicznych. Dobór odpowiednich rękawic winien być oparty na rodzaju działalności, jaka będzie realizowana, na niebezpieczeństwach, z którymi się spotka. Oto kilka elementów, które należy wziąć pod rozwagę przy wyborze rękawic roboczych:
1. Rodzaj materiału: Rękawy odporne na przecięcia mogą być przygotowane z różnych materiałów, takich jak skóra, lateks, neopren, nitryl, czy polietylen. Dobór produktu zależy od rodzaju pracy oraz ewentualnych alergii czy innych ograniczeń użytkownika.
2. Rękawice robocze skórzane stworzone ze skóry syntetycznej lub koziej: Te rękawice robocze skórzane zapewniają ochronę przed innymi zagrożeniami, takimi jak iskry, źródła ciepła, uderzenia, odpryski barwniki oraz ciężkie przedmioty. Skóra syntetyczna lub kozia są materiałami silnymi i wytrzymałe na użytkowanie, co skutkuje, iż są adekwatne do pracy w warunkach potrzebujących pomocy rąk.
3. Rękawice robocze z płótnem aluminiowanym: Te rękawice zapewniają odblaskową i blokującą ochronę przed słońcem. Płótno aluminiowane pracuje jako bariera termiczna, chroniąc ręce przed dużymi temperaturami, a dodatkowo poprawiając widoczność konsument w warunkach słabego oświetlenia.
4. Rękawy odporne na przecięcia aluminizowane (termiczne lub spawalnicze): Rękawice robocze te dają odpowiednią ochronę jak rękawice z płótnem aluminiowanym, ale są zazwyczaj dedykowane do znaczniej radykalnych warunków, takich jak prace spawalnicze, gdzie panują bardzo duże temperatury.
5. Rękawice robotnicze z włókien syntetycznych: Oprócz ochrony przed słońcem i zimnem, rękawice z włókien syntetycznych zapobiegają również przecięciom i otarciom. Te cechy sprawiają, iż są one odpowiednie do pracy w środowiskach, gdzie są rozmaite rodzaje zagrożeń mechanicznych i cieplnych.
Właściwości ochronne: Różne rękawice robocze skórzane oferują różne stopnie ochrony. Na przykład, rękawice robotnicze z cieplejszego materiału będą niesamowicie wytrzymałe na przecięcia, podczas gdy rękawice robotnicze zrobione z lateksu mogą zapewniać skuteczniejszą ochronę przed chemikaliami.
Dopasowanie: Rękawy odporne na przecięcia winnym być odpowiednio przystosowane do dłoni użytkownika, żeby zapewnić optymalny komfort i kontrolę nad urządzeniami czy środkami.
Wytrzymałość: Szukaj rękawic, które są wytrzymałe i niepodatne na uszkodzenia mechaniczne. Certyfikaty lub standardy, takie jak EN 388 w Europie, mogą posłużyć w ocenie odporności rękawic na przecięcia, przebicie, rozdarcia i ścieranie.
Koszty: Rękawy odporne na przecięcia https://elkar-sklep.pl/rekawice-i-rekawy/55 mogą się różnić w zależności od materiału, wytrzymałości i specyfikacji. Warto jednak pamiętać, że wybór niedrogich rękawic może zakończyć się koniecznością częstych wymian lub narażeniem człowieka na ryzyko.


Rękawice robotnicze zgodnie z ustaleniem Unii Europejskiej (2016/425). Oto krótkie podsumowanie:
1. Kategoria I: Rękawice robotnicze skórzane z tej kategorii zapewniają podstawową ochronę przed minimalnym zagrożeniem. Nadają się do wykorzystań, takich jak pielęgnacja roślin, porządki, większość prac stolarskich, warsztatowych itp. 2. Kategoria II: Rękawice spośród tej grupy oferują ochronę przed szeregiem zagrożeń, które można zdefiniować jako zwykłe ryzyko. Norma EN 388 definiuje ochronę przed zagrożeniami mechanicznymi, które są ważne w tej kategorii. By uzyskać znak CE, materiał musi być przebadany i zatwierdzony w akredytowanym laboratorium UE. Rękawice robocze z tej kategorii mogą być powlekane lub zrobione ze skóry posiadają obowiązkowe oznaczenie atestu.